Boldogasszony a magyarság ős istenasszonya, Égi édeasanyánk, minden Nő áldója, a női életszakaszok kísérője, vigyázója.
A magyarság 7 fő Boldogasszony ünnepet ismer, amelyek közül Eketiltó Boldogasszony ünnepe december 8-ra esik.
Eketiltó Boldogasszony az adventi elcsendesedésben talál minket, ahol már majdnem a teljes sötétséget elértük. Ebben a megállt időben kapcsolódhatunk a bennünk lakozó Nőiség misztériumához, amikor is az ŐsAnya megfogan leány gyermekével, hogy majd világra szülje őt KisBoldogasszony napján, amely szintén 8-ára esik, csak szeptember hónapjában.
Ehhez az ünnephez szinte semmilyen népszokás nem kapcsolódik, ami mutatja, hogy ez egy intim ünnep, amelynek nincsen formába öntődése, nincsenek tárgyai, rituális segítőeszközei. Megmaradunk a formátlanságban, a formálódás állapotában.
Eketiltó Boldogasszony a magyarság egyik legősibb Boldogasszony ünnepe, amit az is mutat, hogy a (modern) keresztény egyház nem tudott ráhúzni egy keresztény ünnepet sem (a jól ismert inkulturáció módszerével). Nem is tud mit kezdeni ezzel a női misztériummal a férfi minőségű fényvárás időszakában (sem).
✓ nehezen tudsz a pörgésből lelassulni
✓ a csendesedéssel van nehézséged
✓ az “egyedülléttel” van elakadásod, fejlesztenivalód
✓ a női (nőgyógyászati, mensturációs) egészségedet, termékenységedet szeretnéd harmonizálni
✓ mersz önmagaddal kapcsolódni
✓ hajlandó vagy megnyitni a szívedet
A színező mellé egy extra tippet is megosztok, hogy hogyan tudod megőrizni és/vagy elmélyíteni a kapcsolatodat Boldogasszonnyal.
Merülj el ebben a meditációban, a Boldogasszony színező kiszínezésében! És hívd be Boldogasszony áldását az életedbe!